Івано-Франківська обласна федерація таеквондо (IFRFT-WTF)
Субота, 23.11.2024, 05:44
Вітаю Вас Гость | RSSГоловна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Пошук
Профіль
Гость
Повідомлення:
Аватар
Група:
Гості
Час:05:44


Вдалого перебування на нашому порталі.Для більших можливостей зареєструйтесь або авторизуйтесь!

ІСТОРІЯ

Історія бойових мистецтв  в Кореї нараховує близько двох тисяч років, її відлік ведеться з епохи трьох держав (1-7 століття), коли на теренах Корейського півострова існували три королівства - Когуре, Пекче і Силла. У кожному з них були свої системи бойової підготовки. Багато в чому етикет, термінологія і структура сучасного тхеквондо сформувалися на основі традицій старих шкіл.

 

 В державі Когуре існувала система єдиноборства "санбе".  В королівстві Пекче було відоме єдиноборство під назвою "субак"  і елементи цієї стародавньої системи збереглися до наших днів у формі субакдо. Особливості субак виражаються в тому, що техніка ударів ногами б'ється в основному в тулуб та голову.Школа сучасного субак була відкрита в 1915 році в Сеулі майстром Хван Ки. У техніці школи поєднуються різкі атаки і м'який захист. Практика субакдо складається з чотирьох розділів: базової техніки, формальних вправ, спарингу і відпрацювання прийомів проти захоплень і озброєного супротивника. Головна мета практики субакдо полягає у вихованні пошани до життя у всіх її проявах. Треба поважати, зокрема, і життя ворога, залишаючи йому шанс вижити.

 

 В 540 році королем Силли став Син Хун, що поставив мету не тільки укріпити власну державу, але і об'єднати навколо нього двох інших. Не достатню для цього кількість солдатів він вирішив компенсувати високою якістю їх підготовки. Будійському ченцеві Вон Вану було доручено сформувати, навчити і виховати загін добірних воїнів, названий  "Хваранг" ("Квітуча молодь"). Для цього було відібрано біля 500 юнаків. В мирний час хварани вивчали комплекс бойових мистецтв, близький до субак, вчилися управляти країною, а на війні в перших лавах билися, проявляючи себе неперевершаними воїнами. Крім бойових мистецтв хварани вивчали джигітовку, стрілянину з лука, вчилися декламувати вірші. Завданням такої комплексної підготовки було виховання гармонійної,  довершеної особи. Суворий тренінг і цілеспрямоване моральне виховання зробили з хваранов кращих воїнів свого часу, чисельність їх корпусу збільшилася до 5 тисяч чоловік. За допомогою хваранов і Танського Китаю в 668 році відбулося об'єднання Кореї навколо Силли. В 1392 року полководець Сун Ге І заснував Чи династію, при якій стала пануючою Конфуціанська ідеологія і корпус хваранов був ліквідований. З того часу мистецтво хваранов вдосконавлювалось в буддійських храмах і передавалося тільки перевіреним учням.

 

 В період об'єднання Кореї сформувалися декілька шкіл і стилів корейських бойових мистецтв. Найбільшою мірою національним видом бойових мистецтв Кореї є теккен. Для нього характерна розвинена техніка ніг з великим арсеналом різноманітних підніжок і підсічок. Кругові удари зустрічаються набагато частіше за прямі, оскільки вище за грудну клітку ногами не б'ют. Удари кулаками в теккен повністю виключені, замість них використовуються тичковиє удари долонею і захоплення, після чого наносяться різкі удари ногами.Під час тренувань учні набивають ноги на каменях, стовбурах дерев.

 

 Корейські майстри розвивали і інший вид бойових мистецтв- чхарек. В основі цього напряму є концепція духовного і фізичного єднання людини з природою. Чхарек направлений на розвиток здібностей людини, а природа допомагає йому в цьому. Заняття чхарек пробуджують приховані резерви людини, його потужність проростає зсередини. Природна енергія людини дозволяла йому виконувати такі вправи як "залізна рубаха", коли тіло витримує сильні удари і тиск важких предметів. У чхарек немає строгих схем захисту і атаки, не існує формальних комплексів (пумсе).

 

 Після Корейської війни 1950-53 років в суспільстві виникла ідея створення єдиного бойового мистецтва, що б відображало дух нації.

 

                Реалізував цю ідею генерал Чой Хон Хи у 1955 році. Нове бойове мистецтво було засноване на базі національних корейських бойових мистецтв - теккен  і субак з використанням елементів карате, яке Чой Хон Хи вивчав в Японії.  Нове бойове мистецтво отримало назву  "тхеквондо"  .

 

На знак протесту проти підтасовування результатів президенськіх виборів генералом Пак Джон Хи у1972 році, Чой Хон Хи перевів штаб-квартиру, створеною їм в 1966 році Міжнародної Федерації тхеквондо до Канади (Торонто), залишивши Сеул. Щоб відрізнятися від південокорейського аналога, назва стилю почала називатися на західний зразок -"таэквондо", а формат Міжнародної Федерації (ІТФ) звузилися до країн східної Європи та КНДР.

 

 Тим часом розвиток тхеквондо в Кореї з успіхом продовжувався. У листопаді 1972 року був відкритий центр розвитку і популяризації тхеквондо Куккивон в Сеулі. З 1973 року там знаходиться штаб-квартира Всесвітньої Федерації тхеквондо (WTF) на чолі з Ким Ун Еном. Саме WTF має свої філіали в 118 країнах світу . Із самого початку була визначено розвивати тхеквондо як сучасний вид спорту з метою включення його до програми Оліпійськіх ігор. З моменту створення вся діяльність ВТФ була підпорядкована тому, щоб тхеквондо відповідав всім критеріям Олімпійської хартії.  Міжнародна організація спортивних федерацій (GAISF ) визнала ВТФ як організацію, представляючу тхеквондо в світі.  Тхеквондо продовжує свій розвивиток. Кукківон здійснює офіційну видачу данов, сертифікатів, проводить підготовку інструкторів, відслідковує хроніку подій у світі тхеквондо, друкує навчальні матеріали та випускає методичні фільми. Сьогодні WTF об'єднує Національні Асоціації тхэквондо, які згруповані в чотири регіональні союзи:

 
  1. Азіатський союз Тхеквондо
  2. Європейський союз Тхеквондо 
  3. Панамериканський союз Тхеквондо
  4. Африканський союз Тхеквондо


КОДЕКС ЧЕСТІ


ПОВАГА (Ye Ul)

 

Повага є законом, що рекомендований вчителями минулого та мудрими людьми Сходу для удосконалення людини та побудови більш гармонійного суспільства. Формуючи свій характер, всі хто займається Тхеквондо повинні практикувати наступні прояви поваги:

 

Поглиблювати дух взаімоповаги.

 

Позбавляти себе від поганих звичок.

 

Бути вихованим.

 

Підтримувати навколо себе атмосферу справедливості та гуманізму.

 

Дотримуватись ієрархії в стосунках між учнями та інструктором, між початківцями та старшими учнями, між дорослими та молодшими за віком.

 

Спілкуючись з людьми, вести себе у відповідності з прийнятними до них правилами етикету.

 

Поводити себе з іншими чесно та відкрито.

 

 

 

ЧЕСНІСТЬ (Yom Chi)

 

Кожна людина повина вміти відрізнити реальне від хибного, а у випадку своєї помилковості вміти чесно визнавати це.

 

 НАПОЛЕГЛИВІСТЬ,ТЕРПІННЯ (In Nae)

 

  Один з секретів становлення майстерності - наполегливе подолання всіх труднощів. Щастя здобувають частіше за все наполеглеві люди. Для того, щоб отримати що небудь,  необхідно ставити мету та з терпінням ії здобувати.

Конфуцій проголошував :" Хто не має терпіння в малому, не має шансів здобути успіха в великому." 

 

САМОКОНТРОЛЬ (Guk Gi)

 

Самоконтроль надзвичайно важлива риса як у тренувальному залі, так і в повсягденому житті. Втрата самоконтролю під час спарингу може призвести до дуже поганих наслідків для обох суперників. Конфлікти всередені колектива дуже часто бувають проявом поганого самоконтролю. Лао Цзи казав:" Сильним є той, хто переміг себе , а не іншого."

 

НЕЗЛАМАНИЙ ДУХ (Baekjul Boolgool)

 

     Той хто займається Тхеквондо повинен бути чесним та відвертим. Зіткнувшись з несправедливістю він повинен діяти решуче, нічого не лякаючись, проявляючи незламанність духу незалежно від того, хто йому протистоїть чи як багато супротивників є.


ЗАПОВІДІ ТХЕКВОНДО.

  1. 1.     Бути вірним своїй країні.

    2.     Бути хорошим сином або дочкою своїх батьків.

    3.     Бути в добрих стосунках зі своїми братами та сестрами.

    4.     Бути вірним своїм друзям.

    5.     Поважати старших.

    6.     Поважати і вірити своїм вчителям.

    7.     Ніколи не відмовлятися від бою.

    8.     Завжди закінчувати розпочате.


 ЗНАЧЕННЯ ПОЯСІВ В ТХЕКВОНДО-ВТФ

  Існує 10 "кольорових"учнівськіх купів

 

10 куп - білий пояс. Колір означає  чистоту думок та свідомості.

 

 

9 куп -  жовтий пояс. Колір отожнюють зі сходом сонця та означає готовність сприймати знання.

 

 

8 куп -  помаранчовий пояс. Інтерпритація така сама, як при 9 купі.

 

 

7 куп -  зелений пояс. Колір весни, початок росту та починань.

 

 

6 куп -  пурпуровий пояс. Колір цвітіння, набирання сили.

 

 

5 куп -  блакитний пояс. Колір неба, юності та бажання творити.

 

 

4 куп -  синій пояс.  Інтерпритація така сама, як при 5 купі.

 

 

3 куп -  червоний пояс. Колір крові, розвитку міцної основи тіла та характеру бійця.

 

 

2 куп -  коричневий пояс. Колір землі, розвитку потужної основи в техніці та характері.

 

 

1 куп -  темно - коричневий пояс.  Інтерпритація така сама, як при 2 купі.

 

 

1 дан -  чорний пояс. Об'єднує всі кольори та символізує найбільш глибокі, міцні знання, підсумовує всі попередні рівні підготовки.


 





Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 105

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми співпрацюємо з: